моментальный займ на карту без проверок

Właściwe montowanie do ściany.kolek1Wiele razy przyjdzie nam przytwierdzać różne elementy do ściany obrazy kinkiety karnisze czy szafki kuchenne. Im cięższy element tym bardzie powinniśmy zwrócić uwagę aby wykonać to właściwie. Rodzaj zastosowanych mocowań będzie zależał od tego z jakim rodzajem ściany będziemy mieć do czynienia. Inne kołki stosuje się przy ścianie wykonanej na bazie pustaka czy cegły, inne przy płycie regipsowej.Bez względu na to do jaką będziemy mieli do czynienia przede wszystkim należy się upewnić że miejsca w których będziemy wiercić nie pokrywają się z instalacją elektryczną lub rurami. Jeśli nie posiadamy informacji na temat tego jak była poprowadzona instalacja, można posłużyć się przeznaczonymi do tego celu detektorami.   Istnieje szeroka gama rozmiarów kołków które należy dobierać do masy zawieszanego elementu. Jeśli chodzi o materiał to najpopularniejsze są kołki wykonane z plastiku.

 • Zaznacz punkt w którym będzie wykonany otwór używając punktaka, co zapobiegnie ześlizgiwaniu się wiertła po ścianie. Pamiętaj aby dobrać wiertło zalecane do używanych kołków. Do ścian przeznaczone są odpowiednie wiertła potocznie zwane widiowymi zakończone ostrzem z węglika spiekanego.
 • Przytrzymaj wiertło na wyznaczonym punkcie rozpoczynając wiercenie bardzo powoli tak aby nie ześlizgnęło się z właściwego toru. W miarę jak będzie zagłębiało się w ścianie możesz przyśpieszyć. Crunagtheattupa Zaleca się stosowanie do tego celu wiertarek udarowych które po przez wibracje ułatwiają wiercenie.
 • głębokość otworu powinna być odrobinę dłuższa od długości śruby. Aby ułatwić wiercenie na grubość można wyznaczyć ją na wiertle poprzez naklejenie taśmy izolacyjnej.
 • w powstałym otworze umieszczamy kołek, jeśli użyłeś właściwego wiertła powinien wchodzić z niewielkim oporem.
 • następnie pozostaje przykręcić wkręt przez zawieszkę. Tak przytwierdzona szafka powinna pewnie trzymać się ściany. Jeśli mamy coś do zawieszenia na płycie regipsowej starajmy się odnaleźć listwy do których była montowana, jeśli jest to niemożliwe stosujemy specjalnie skonstruowane kołki do płyt regipsowych, rozszczepiają się one po wewnętrznej stronie ściany zapewniając lepsze trzymanie od tradycyjnych kołków.

Poniżej różne przykłady kołków stosowanych do płyt kartonowo gipsowych.

kolek_do_regipsu1 Kołek do płyt regipsowych http://credit-n.ru/calc.html

Artykuł z kategorii: Jak zbudować

Komentarzy... (4)

Zostaw komentarz |

 1. Jan pisze:

  Jakich wierteł używać do wiercenia w płytach kartonowo-gipsowych ?

 2. Jan pisze:

  Kiedy należy zdjąć z wiertarki wiertło do kafli i założyć widie (zaraz po przewierceniu szkliwa, czy dopiero po przewierceniu całej kafli) ?

 3. Mag pisze:

  A jak przymocować szafki do ścian, żeby dziecko nie ściągnęło sobie ich na głowę? jest jakiś system, paski, blaszki?? nie mam pomysłu, czego szukać. Proszę o pomoc.

 4. Mirko_elektryk pisze:

  Do użytkownika Jan
  W celu wykonania otworu w płycie k-g nie należy używać wierteł. Płyta sama w sobie jest krucha, zawiera gips i papier z zewnątrz, z tego względu do wykonania otworu np. o śr. 6 mm punktaka lub szpikulca i używamy specjalnych kołków do wyboru:
  1) kołki rozporowe z wkrętem mocującym (wyglądem przypominające parasolkę złożoną)
  2) kołki ślimakowe wkręcane w otwór uprzednio wykonany przy użyciu szpikulca o mniejszej średnicy niż wielkość kołka
  3) zawiesia specjalistyczne (kształtem przypominające również parasol z tym, że służą do mocowania przedmiotów w zabudowie stropów, w których zastosowano tzw. szczelinę pomiędzy warstwą płyt k-g a wełną tłumiącą służącą do ociepleń wnętrz.

  Pozdrawiam
  technik elektryk i monter instalator technologii suchej zabudowy płyt g-k.

Zostaw komentarz