моментальный займ на карту без проверок

SzlifierkiszlifierkiSzlifierki to bardzo przydatne narzędzia, zwłaszcza gdy pracujemy z drewnem gdzie jednym z końcowych i praktycznie nieodzownych procesów jest szlifowanie, czy też jako ostatni sztych wygładzający powierzchnie, czy jako przygotowanie pod malowanie.   Okazują się równie przydatne podczas   renowacji mebli, za pomocą szlifierki można usunąć z płaskich powierzchni bardzo szybko i dokładnie stare warstwy farby, politury, lub lakieru.

Wykonanie tej samej pracy ręcznie zajmuje nie porównywalnie więcej czasu i energii. W zależności od przeznaczenia wykształtowało się kilka rodzajów szlifierek, poczynając od ręcznych oscylacyjnych, taśmowych, po przez stacjonarne tarczowe czy stosowane w masowej produkcji stacjonarne szlifierki taśmowe.


Szlifierki oscylacyjne

Najlżejsze i najbardziej przydatne dla majsterkowicza, dostępne w różnych kształtach od okrągłych, przez trójkątne dostosowane do szlifowania miejsc w narożnikach, czy   podstawie prostokąta. Różnią się one sposobem mocowania papieru ściernego, do okrągłych i trójkątnych trzeba zaopatrzyć się w specjalnie przystosowane arkusze papieru mocowane na rzepy. Do szlifierek o podstawie prostokątnej możemy zamocować przy pomocy specjalnych zatrzasków tańszy papier kupowany w rolkach.

szlifierka-oscylacyjna okragla prostokatna

Ręczna szlifierka taśmowa

Z reguły trochę cięższa i mniej precyzyjna niż szlifierki oscylacyjne, jednak o wiele bardziej wydajna, doskonale nadaje się do zgrubnego szlifowania większych powierzchni, lub zdzierania starych powłok lakierniczych. Podczas pracy z taką szlifierką należy szczególnie uważać aby nie zeszlifować zbyt dużej warstwy, ubytek taki będzie praktycznie nie do odbudowania.

tasmowa pasy

Szlifierki stołowe

Są to stacjonarne szlifierki często wielofunkcyjne, zaopatrzone w dodatkowe usprawnienia typu listwy do regulacji konta pod jakim będzie szlifowany element, czy wałki pozwalające szlifować trudno dostępne krawędzie. Te wielofunkcyjne narzędzia doskonale nadają się do precyzyjnego szlifowania np połączeń kontowych, czy szlifowania elementu pod dokładny wymiar.

szlifierka-stolowa stolowa stolowa2

Cykliniarki

Bardziej wyspecjalizowane, odpowiednio skonstruowane szlifierki przeznaczone do renowacji podłóg, zdzierają one odpowiednią warstwę materiału na całej powierzchni podłogi z zachowaniem takiego samego poziomu.

cykliniarki cykliniarka2

Sterowane cyfrowo szlifierki taśmowe

Stosowane w wielkich fabrykach umożliwiają szlifowanie elementów na dokładny wymiar z dokładnością do dziesiątych milimetra często zaopatrzone w kilka pasów ściernych o różnej grubości. Element przepuszczony przez taka maszynę wychodzi idealnie gładki bez potrzeby szlifowania wstępnego.

szfifierka-tasmowa szlifierka-cnc http://credit-n.ru/informacija.html

Artykuł z kategorii: Elektronarzędzia

Komentarzy (0)

Zostaw komentarz