моментальный займ на карту без проверок

Jak wyregulować zawiasy.zawias12


Opadające i nie równe drzwi szafek kuchennych potrafią popsuć efekt nawet w najdroższych meblach, wtedy wysokiej jakości materiały tracą blask, a całe meble nabierają niedbałego charakteru. Niestety jest to bardzo częsty problem którego powstawanie ma klika przyczyn. Może być nią wada konstrukcyjna szafki lub niewłaściwe jej zmontowanie, polegająca na tym że jej przekrój nie ma konta prostego, drzwiczek w takiej szafce nie da się właściwie ustawić.

Często jednak powody nie aż są tak poważne. Efekt opadania występuje również w przypadku gdy zawiasy były regulowane na pustych szafkach zwłaszcza szafki o dużej szerokości po wyżej 60 cm, gdy zostaną załadowane jakąś ciężką zawartością, wtedy również może nam się zmienić delikatnie kąt korpusu, co objawia się przesunięciem osi drzwi, i efektem opadających drzwiczek. Ostatnią z przyczyn jest po prostu rozregulowanie zawiasu podczas długiej eksploatacji. Jaki nie był by powód naszego problemu możemy spróbować mu zaradzić. Jeśli nasza kuchnia jest zbudowana z wykorzystaniem tak zwanych zawiasów puszkowych istnieje możliwość ich regulacji, sposób opiszę poniżej.

Regulacja zawiasów meblowych krok po kroku

Krok pierwszy – Zamknij szafkę i przyjrzyj się dokładnie w jakiej pozycji są drzwiczki w stosunku do korpusu szafki, sprawdzając odległość dolnej krawędzi frontu po stronie z zawiasami, od dolnej krawędzi korpusu, musi być ona taka sama dla frontów we wszystkich szafkach. Warto pomóc w tym sobie wcześniej przygotowanym przymiarem (np 3mm kawałek płyty). – Otwórz szeroko drzwiczki aby mieć dobry dostęp do regulowanego zawiasu. – Jeśli któreś z drzwiczek z biegiem czasu opadły podczas codziennego użytkowania będziesz musiał je wyregulować w płaszczyźnie góra-dół, jeśli przyjrzysz się uważnie zobaczysz że śruby mocujące zawias przechodzą przez eliptyczne otwory które pozostawiają możliwość regulacji naszych zawiasów w pionie. Poluzuj wkręty przy wszystkich zawiasach na jakich są zawieszone drzwiczki, ustaw je we właściwej pozycji, i ponownie dokręć .

Regulacja drzwiczek

Krok drugi – Kolejna możliwość to regulacja szpary pomiędzy frontem a korpusem, sprawdzamy czy jest równa i poprawiamy w razie potrzeby zachowując te same proporcje dla wszystkich drzwiczek w meblach.

Ustawianie zawiasów

Krok trzeci – Ostatnia śruba pozwoli na regulację w płaszczyźnie poziomej wkręcając i wykręcając przesuwasz wybrany koniec frontu w lewo lub w prawo, co w efekcie reguluje przerwę pomiędzy frontami ale także podnosi lub opuszcza front na styku z sąsiadującym.

Ustawianie zawiasów

Regulacja zawiasów puszkowych wymaga nieco wyczucia, osobom które wcześniej tego nie robiły może sprawiać pewne kłopoty. Więc najlepiej jest przeprowadzać ją stopniowo, często sprawdzając efekty prze zamykanie drzwiczek.

Ważne jest aby sprawdzić czy obie śruby regulujące znajdują się we właściwych prowadnikach, czasami zdarza się że z nich wypadają i wtedy regulacja staje się niemożliwa. http://credit-n.ru/offers-zaim/ekapusta-besplatniy-zaim.html

Artykuł z kategorii: featured

Komentarzy... (5)

Zostaw komentarz |

 1. Damian pisze:

  Witam wiem że nie na temat ale mam problem w jednej szafce z frontu odchodzi okleinaz tego co sie domyśliłem musiał ten klej czy na czym do drewna jest ta okleina przymocowana wyschnąc bo jest blisko pieca troche dziwnie to wygląda jak tak odchodzi juz myślałem żeby szczykawką jaki klej wstrzyknąc ale jak to zrobic bo ta częśc okleiny odchodzi przy dole czy ktoś pomoże rozwiązac problem dziękuję.

 2. admin pisze:

  Witam, wszystko zależy od tego w jakiej technologi został wykonany twój uszkodzony front, jeśli jest to płyta MDF oklejana folią PCV, to folia na takie fronty nanoszona jest pod ciśnieniem i wysoką temperaturą, i jeśli nie za aplikowano na twój front wystarczającej ilości kleju problem jaki opisujesz może zaistnieć¡ w miejscach narażonych na wysokie temperatury na które materiał ten jest wrażliwy. Generalnie jest to wada fabryczna i jeśli masz jeszcze gwarancje na te meble możesz śmiało front reklamować¡. Jeśli nie, pozostaje odkręcić¡ front przyjrzeć¡ się czy czy folia nie skurczyła się pod wpływem temperatury i można próbować¡ podkleić¡ ją przy pomocy kleju do PCV.

 3. Kamil pisze:

  Witam. Ostatnio zauważyłem u siebie jeden z często pojawiających się problemów z zawiasami puszkowymi. Otóż podczas zamykania drzwiczek od szafki, górny zawias pracuje normalnie, zaś dolny odskakuje. Tzn przy zamykaniu drzwi zawias pracuje normalnie do pewnego momentu. Pod pewnym kontem zawias powoduje szybkie domknięcie drzwiczek na dole powodując (ja to nazywam) skok. Przy otwieraniu natomiast doprowadza to do trzasku przez pewien moment. Czy jest na to jakaś rada i magiczny sposób czy może jest to wada konstrukcyjna zawiasu? Z tego co wiem, to zawias od początku sprawiał problemy. Z góry dziękuję za pomoc.

 4. Piotrek pisze:

  Witam wszystkich. Mój problem to regulacja zamykania drzwiczek. Drzwiczki powinny zwalniac w ostatniej fazie a trzaskaja. Cos sie rozregulowało i nie wiem jak naprawic.

 5. Janusz pisze:

  Drogi Piotrze.
  Powinieneś rozkręcić szafkę, a później spróbować ponownie ją złożyć z tym, że przy składaniu musisz zachować kąt prosty. Do jego regulacji możesz użyć zwykłej linijki szkolnej bądź nawet kawałka drewna.
  Pozdrawiam

Zostaw komentarz