моментальный займ на карту без проверок

PilarkiPilarki ElektryczneKolejna spora grupa elektronarzędzi stosowanych w stolarstwie, a w związku z tym także podczas majsterkowania to pilarki. W zależności od zadań do jakich są przeznaczone różnią się od siebie konstrukcją, oraz sposobem działania. Wszystkie pilarki mają jedną wspólną cechę, bardzo ważne jest aby używać ich z wyjątkową uwagą ponieważ nawet chwila rozkojarzenia może kosztować nas zdrowie.

O pilarkach ogólnie
Tak jak i w innych grupach narzędzi, na rynku można spotkać pilarki wykonane z myślą o zastosowaniach profesjonalnych jak i te przeznaczone do użytku bardziej okazjonalnego. Po raz kolejny odradzam zakup tych najtańszych, bo słaba jakość wykonania pociąga za sobą także małą precyzję działania, która nie jest tak ważna przy wkrętarkach czy szlifierkach, jednak przy pracy z pilarką jest bardzo istotnym elementem. Warto więc dokładnie zapoznać się możliwościami jakie oferują modele w zasięgu naszych możliwości finansowych i zainwestować w jak najlepszy. Jeśli chodzi o podział pilarek ze względu na konstrukcję to wybór jest naprawdę spory. Poczynając od pilarek szablastych, i wyrzynarek działających na podobnej zasadzie jak piły ręczne, po przez pilarki taśmowe, skończywszy na pilarkach tarczowych gdzie elementem tnącym jest wirująca tarcza.


Pilarka uniwersalna (szablasta) – narzędzie nadające się do cięcia tak drewna jak i metalu z uwzględnieniem zastosowania odpowiedniego brzeszczotu. Doskonale sprawdza się np przy pracach rozbiórkowych.

pilarka_szablasta norzyki_doszablastej

Wyrzynarka – dobrej jakości wyrzynarka to bardzo uniwersalne narzędzie, dzięki niewielkiej i zwartej budowie doskonale nadające się do wycinania nieregularnych kształtów, otworów w blatach czy przycinania elementów do długości. Jeśli chodzi o wyrzynarki to na ich przykładzie szczególnie dobrze można zaobserwować różnicę w jakości. Tańsze modele mają tendencje do wibracji, niestabilne ostrze, co pod czas pracy objawia się nie prostopadłym cięciem, oraz powyrywanymi krawędziami. W handlu od jakiegoś czasu pojawiły się także bezprzewodowe wersje wyrzynarek. Są one jednak nieco droższe niż wersje z kablem.

wyrzynarka Nożyki

Pilarka tarczowa ręczna – przenośna wersja pilarki tarczowej, to bardzo mocne narzędzie, przy pracy z taką pilarką należny szczególnie uważać na to gdzie znajduje się ostrze. Najlepiej sprawdza się przy wykonywaniu długich prostych cięć, przy zastosowaniu odpowiedniego osprzętu daję prostą nie powyrywaną krawędź cięcia o jakości zbliżonej do tej z pilarek stołowych. Tak jak i wyrzynarki można już spotkać w sprzedaży akumulatorowe wersje pilarek tarczowych.

Pilarka tarczowa firmy Black & Decker Tarcze do pilarki tarczowej

Pilarka tarczowa stołowa – wersja stołowa pilarki tarczowej to również bardzo uniwersalne narzędzie, w zależności od wielkości samej maszyny może być wykorzystywana do wykonywania wzdłużnych i poprzecznych cięć. Często wyposażona w osprzęt pozwalający na cięcie elementów pod różnymi kontami, oraz regulację

pozycji tarczy w rożnych płaszczyznach.

Pilarka stołowa

Pilarka tarczowa kątowa – bardziej wyspecjalizowana wersja pilarki tarczowej przeznaczona przede wszystkim do docinania stosunkowo wąskich elementów do określonych kątów, lub cięcia poprzecznego.

Pilarka koątowa

Pilarka taśmowa– jest to bardzo precyzyjna pilarka przeznaczona przede wszystkim do wycinania różnych nieregularnych kształtów, nie możliwych do osiągnięcia innymi dostępnymi pilarkami. Szczególnie lubiana przez modelarzy. Cienkie ostrze oraz stabilny stół pozwalają na bardzo dokładne cięcia.

Pilarka taśmowa Ostrza do pilarki taśmowej

Na zakończenie dodam że warto także pamiętać – przy pracy z pilarkami równie ważnym elementem jak samo narzędzie jest jakość ostrza które w nim zastosujemy. Dlatego powinno się stosować ostrza dobrej jakości oraz przeznaczone specjalnie do materiałów z jakimi będziemy pracować. Będzie to miało istotny wpływ na jakość, oraz efekt wykonanej pracy. http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html

Artykuł z kategorii: Elektronarzędzia

Komentarzy (0)

Zostaw komentarz