моментальный займ на карту без проверок

Naprawa uszkodzonej płyty kartonowo gipsowej.naprawa-regipsuJeśli uszkodzenie płyty gipsowej jest zbyt rozległe aby zastosować sposób podany we wcześniejszym artykule odnośnie naprawy uszkodzonych płyt kartonowo gipsowych trzeba będzie zamontować dodatkowe listwy mocujące do konstrukcji nośnej ścianki gipsowej, i wymienić uszkodzony kawałek regipsu.   Zaczynamy od upewnienia się że po drugiej stronie płyty gipsowej nie znajdują się żadne przewody elektrycznie które mogli byśmy uszkodzić podczas wymiany elementu.


Przystępujemy do naprawy

A – Na początku trzeba będzie zlokalizować listwy montażowe pomiędzy którymi znajduje się uszkodzona powierzchnia, możemy pomóc sobie w tym przypadku specjalnym detektorem metali, które można ostatni często spotkać na rynku.

B – Za pomocą poziomicy dwiema pionowymi liniami wyznaczamy środki pionowych listew, pomiędzy którymi znajduje się uszkodzenie.

C – Następnie łączymy je w poziomie tak aby po zewnętrznych stronach wyznaczonego obszaru pozostała nam nie uszkodzona ściana.

regipsa regipsb regipsc

D – Przy pomocy ostrego noża wycinamy, i usuwamy opisany obszar płyty gipsowej.

E – Pomiędzy pionowe listwy przykręcamy dwie poprzeczne, które razem utworzą podstawę do przymocowania łaty.

F – Przygotowanym w międzyczasie, dociętym na dokładny wymiar kawałkiem płyty zaślepiamy otwór, przykręcając go wzdłuż krawędzi na wkręty do wcześniej przygotowanych listew.
regipsd regipse regipsf

G – Aby usztywnić całą konstrukcję przykręcamy także krawędzie styku po stronie całej ściany.

H -Po wszystkim pozostanie nam szpara należy ją zabezpieczyć specjalną siatką do łączenia płyt kartonowo gipsowych. Będzie zapobiegać pękaniu szpachli na łączeniach elementów.

I –   Tak przygotowaną i zabezpieczoną powierzchnię możemy teraz zaszpachlować, następnie wygładzić, oraz pomalować w pożądanym kolorze.

regipsg regipsh regipsi

Opisany powyżej sposób doskonale nadający się do napraw uszkodzeń o większych powierzchniach, z wykorzystanie konstrukcji nośnej ścianki. Jeśli jednak uszkodzenia twojej płyty kartonowo gipsowej mają niewielką powierzchnię nie będzie potrzeby wymiany tak sporej jej części. Aby zobaczyć jak poradzić sobie z drobniejszymi uszkodzeniami proponuję zapoznać się z tym artykułem. http://credit-n.ru/zaymi-online-blog-single.html

Artykuł z kategorii: Porady - jak naprawić.

Komentarzy (0)

Zostaw komentarz