моментальный займ на карту без проверок

Jak zamocować zlewozmywak.Jak zamontować zlewozmywak w blacie.Większość obecnie produkowanych zlewozmywaków, bez względu na to z jakiego materiału są wykonane, ma konstrukcję wpuszczaną w blat. Aby zamontować

zlewozmywak wpuszczany w blat niezbędne będzie wycięcie w nim otworu, najlepiej do tego celu nadaje się wyrzynarka. Jeśli jednak ktoś ma w posiadaniu przenośną frezarkę górnowrzecionową oraz odpowiedni frez, może pokusić się o wykonanie otworu właśnie tym narzędziem. Jest to nieco bardziej pracochłonny sposób jednak krawędzie otworu wyciętego frezarką z racji sztywności narzędzia moją o wiele lepszą jakość na całej głębokości blatu. Problemem jaki czasami może się pojawić gdy używamy wyrzynarek zwłaszcza tych niezbyt dobrej jakości jest nie prostopadła linia cięcia co w praktyce obawia się tym że rozmiary otworów po przeciwnych stronach blatu mogą się znacznie różnić.


Podczas wycinania otworu wyrzynarką

 • do skręconych i wypoziomowanych szafek przykładamy blat dokładnie tak jak będzie on przytwierdzony na stałe, od spodu zaznaczamy pozycję szafki zlewozmywakowej, w międzyczasie dobrze jest obrysować wewnętrzne kontury szafki pod zlewozmywak, co da nam w dalszych pracach pogląd na pozycję zlewozmywaka względem szafki.
 • następnie przykładamy zlewozmywak odwrócony do góry dnem do wierzchniej strony blatu, aby ustalić jego właściwą pozycję względem ścian i szafki pod zlewozmywak,

Jeśli producent załączył szablon korzystamy z niego podczas wykreślania kształtu otworu, jeśli nie postępujemy   według drugiego sposobu.

 • obrysowujemy kształt zlewozmywaka , następnie co bardzo ważne wykreślamy taki sam kształt z przesunięciem o 10 mm do wewnątrz tak aby w efekcie powstały otwór był o te 10 mm, z każdej strony mniejszy od gabarytów zlewozmywaka.
 • zdejmujemy blat i ustawiamy go na dwóch koziołkach tak aby na obszarze wycinanego otworu nic się pod nim nie znajdowało
 • aby rozpocząć cięcie po wewnętrznej stronie rogów obrysu przewiercamy 4 otwory wiertłem o średnicy 10 mm.
 • wycinamy po wewnętrznej stronie wytrasowanej linii, z wyczuciem i prędkością dostosowaną do rodzaju materiału z jakiego wykonany jest blat, oraz korzystając z właściwego do tego celu nożyka. Należy szczególnie uważać podczas cięcia w blatach laminowanych, zastosowanie nożyka o zbyt grubych zębach może wyrywać laminat.
 • jeśli nie mamy nikogo kto mógł by nam przytrzymać wycinany element w końcowej fazie cięcia, najlepiej najpierw przeprowadzić cięcie dwóch dłuższych krawędzi, następnie do środka wycinanego elementu przykręcić poprzecznie drewnianą listwę na tyle długą aby opierała się na krawędziach pozostałego blatu, w ten sposób będzie ona podtrzymywać blat kiedy dotniemy pozostałe boki, i zapobiegnie zapadnięciu się elementu do środka.
 • do tak przygotowanego otworu przymierzamy zlewozmywak w razie potrzeby poprawiamy nierówności pilnikiem.
 • zabezpieczamy krawędzie otworu silikonem, który dodatkowo zabezpieczy blat przed działaniem wody
 • przed przykręceniem zlewu na stałe warto sprawdzić czy komory nie będą opierały się na jakichś elementach szafki zlewozmywakowej, i przerobić ją puki mamy do niej wygodny dostęp.
 • jeśli wszystko pasuje mocujemy zlew do blatu, a następnie umieszczamy blat na szafkach

http://credit-n.ru/offers-zaim/denga-zaimy-nalichnimi.html

Artykuł z kategorii: Jak zbudować

Komentarzy (0)

Zostaw komentarz