моментальный займ на карту без проверок

Jak naprawić wyrwane wkręty.



wkretPrzy pracy z drewnem lub płytą wiórową   często zdarza   się że zbyt mocno dokręcimy wkręt mocujący   uszkadzając ich strukturę. Innym razem pod czas wielokrotnego przykręcania otwór po porostu się wyrobi i nie będzie właściwie trzymał zawiasów drzwi lub frontów meblowych. Przy wadze jakie mają na przykład drzwiczki wykonane z płyty MDF mocne trzymanie wkrętu jest szczególnie istotne. Aby nie wymieniać całego boku szafki można zastosować kilka sprawdzonych sposobów na naprawienie takiego uszkodzenia.


Sposób pierwszy: Rozwiercić otwór po starym wkręcie wiertłem o większej średnicy (uwaga aby nie przewiercić płyty na wylot, warto posłużyć się ogranicznikiem głębokości), powstały otwór   wypełnić klejem, a następnie, drewnianym kołkiem o średnicy użytego do rozwiercenia wiertła, całość pozostawić na kilka godzin do związania. Gdy klej wyschnie, ostrym dłutem, lub brzeszczotem delikatnie ścinamy   wystającą część kołka do poziomu płyty, miejscowo można to przeszlifować drobnym papierem ściernym.   Do tak przygotowanego boku ponownie przykręcamy zawiasy. Jeden z najbardziej trwałych sposobów warty polecenia jeśli tylko będzie wystarczający dostęp aby skorzystać z wiertarki.

Sposób drugi: Można spróbować wykorzystać większe wkręty od zastosowanych pierwotnie dłuższe lub grubsze, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to by nie były zbyt długie i nie przeszły na wylot przez element.

Sposób trzeci: W sytuacjach kiedy nie masz za wiele czasu lub właściwego dostępu do otworów aby je ponownie przewiercić możesz zastosować mniej solidną metodę wypełniając ciasno otwór po wkręcie np. wełna stalową, a następnie z wyczuciem przykręcić zawias.

Sposób czwarty: Możesz przygotować specjalna „zaprawę” wykonaną z kleju do drewna, oraz drobnych trocin, ewentualnie papieru toaletowego, lub   chusteczki higienicznej. Dokładnie wymieszać do płynnej konsystencji.   Następnie tak przygotowaną miksturą wypełniasz stare otwory,   gdy klej   nieco stęchnie   cienkim gwoździkiem lub szpilką wyciśnij otwór o niewielkiej średnicy który będzie prowadził później wkręcanego wkręta pozostaw całość do całkowitego utwardzenia.

Pamiętaj aby przed wierceniem zawsze wcześniej napunktować dokładną pozycję w jakiej ma się znajdować otwór, zwykłe wiertło często zmienia pozycję podczas wiercenia prze co   zawias może się potem znajdować w niewłaściwej pozycji, i być trudny do wyregulowania. Warto w takich przypadkach używać specjalnych wierteł przeznaczonych do wiercenia w drewnie zakończonych szpicem centrującym. http://credit-n.ru/blog-single-tg.html

Artykuł z kategorii: Porady - jak naprawić.

Komentarzy... (2)

Zostaw komentarz |

  1. Rafa pisze:

    świetne patenty, dzięki!

  2. Dariusz B. pisze:

    Ja miałem tego typu problem przy starej szafie odziedziczonej po dziadkach. Bardzo ładnej i funkcjonalnej, ale niestety ząb czasu naruszył zawiasy które zjadła korozja. Jedynym wyjściem było wymienić je na nowe, znalazłem coś odpowiedniego tu https://e-armet.pl/pl/c/Zawiasy/236 – wyszło naprawdę spoko, drzwi otwierają się i zamykają bez problemu. No i zawiasy zawsze muszą mieć ocynk, inaczej rdza będzie wyłazić po pewnym czasie.

Zostaw komentarz