моментальный займ на карту без проверок

FrezarkiBLACK & DECKER KW850 Frezarki to kolejna rodzina maszyn w której majsterkowicz może znaleźć coś dla siebie. Szczególnie przydatne do różnych prac stolarskich są uniwersalne frezarki górnowrzecionowe. Są to narzędzia o bardzo szerokich zastosowaniach, w zależności od zamocowanego frezu oraz dostępnych wzorników i szablonów, frezarki takie doskonale nadają się do profilowania krawędzi, kopiowania kształtów,

wykonywania otworów o różnych głębokościach, oraz różnego rodzaju połączeń. Dodatkową zaletą jest możliwość zamocowania ich w specjalnym stole który można wykonać sobie samemu, lub zakupić w specjalistycznym sklepie, w wyniku czego otrzymujemy stacjonarną frezarkę dolnowrzecionową na której możemy wykonywać bardziej precyzyjne prace.


Stół do frezarki.

Ceny frezarek górnowrzecionowych zaczynają się od około 200 zł   a w przypadku narzędzi profesjonalnych nie rzadko przekraczają 2000 zł. Jak to zwykle bywa, należy znaleźć sobie środek pomiędzy ceną a jakością z uwzględnieniem tego jak często będziemy z naszej frezarki korzystać.

Z zewnątrz wszystkie modele wyglądają podobnie, różnią się jednak w takich aspektach jam moc, maksymalna szybkość obrotów, średnica uchwytu frezu, możliwości płynnej regulacji obrotów oraz kilku innych detalach zależnych od producenta. Bardziej renomowani producenci zapewniają do swoich frezarek całą gamę osprzętu ułatwiającego wykonywanie typowych prac, przoduje w tym szczególnie firma Festool.

Osprzęt do frezarki firmy Festool

Jedną z najbardziej odczuwalnych pod czas pracy cechą frezarki będzie jej moc. W sprzedaży przeważnie spotkamy frezarki o mocy od 800 do 2400 W, wybór będzie zależał od tego do jakich celów maszyna ma nam posłużyć, te o mniejszych silnikach nadają się raczej do lekkich prac, charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą i są poręczne, jednak mogą mieć problemy z frezowaniem podczas większych obciążeń, pracy z większymi frezami lub gdy chcemy zebrać na raz większą ilość materiału. Jeśli planujemy używać frezarki stacjonarnie, zamontowanej pod stołem, warto zdecydować się na jak najmocniejszy model, waga nie będzie miała w tym wypadku istotnego wpływu na pracę, a frezarka o silniejszym silniku nie będzie tak podatna na przeciążenia. Jeśli chodzi o maksymalną szybkość obrotów to nie będzie ona aż tak istotna przy zastosowaniach amatorskich, w praktyce przekładać się będzie na to że aby uzyskać powierzchnię dobrej jakości trzeba będzie prowadzić frez nieco wolniej przy korzystaniu z frezarek o mniejszej prędkości maksymalnej.

 Frezarka Bosch GMF 1400 CE Professional

Przy zakupie frezarki warto także zwrócić uwagę na serwis jaki świadczy dana firma. Bardziej profesjonalne narzędzia charakteryzują się o wiele większą żywotnością co sprawia że producenci często dają na nie nawet 3 letnią gwarancję oraz   dobrą obsługę serwisową łącznie z wymianą najczęściej zużywających się części, do tych najtańszych często nie produkuje się nawet części zamiennych, więc jakiekolwiek uszkodzenia po okresie gwarancyjnym sprawiają że frezarka nadje się tylko do wyrzucenia, i jesteśmy zmuszeni do zakupu kolejnej. http://credit-n.ru/offers-zaim/vivus-potrebitelskie-zaymy-online.html

Artykuł z kategorii: Elektronarzędzia

Komentarzy... (2)

Zostaw komentarz |

 1. DVilla pisze:

  Witam zastanawiam się nad kupnem frezarki.
  Pierwsza to niebieska profesjonala linia Boscha model KGF 600.
  Wszytko fajnie tylko martwi mnie małamoc 600w 🙁
  a drugi model to frezarka Skill Masters niby tez profesjonalna. Model 1830 AD 1100W a wiec silnik prawie 2 razy wiekszy.
  Za boscha zapłace 560 zł a za skila mniej bo 270 zł. dodam ze gwarancja boscha to 3 lata a skila 2.
  jestem amatorem jednak jesli sie sprawdze w tego typu majsterkowaniu to chcialbym robic bardziej intensywnie.

  Prosze o pomoc w wybraniu jedej z tych dwoch oraz podaniu ewentualnie w tym przedziale cenowym swojego typu frezarki ktora mozecie mi polecic.
  Dziękuje za odpowiedzi
  Pozdrawiam

 2. przem pisze:

  hej!
  poco Ci frezarka krawędziówka??? Nie potrzebujesz f~ górnowrzecionowej przypadkiem?
  poszukaj nawet zielonego boscha w podobnej cenie.
  Skil co prawda z boschem na duzo wspolnego, ale slyszalem, ze pakują więcej plastiku do środka.

Zostaw komentarz