моментальный займ на карту без проверок

Jak uzyskać otwór o czystych krawędziach.



Wiercenie wiertłem piórowym.W sytuacjach gdy mamy do przewiercenia otwory o większych średnicach i do ich wykonania używamy tak zwanych wierteł piórowych jednym z często spotykanych  problemów szczególnie przy pracy z miękkimi gatunkami drewna, jest wyrywanie spodniej części elementu. Dochodzi do niej podczas ostatniej fazy wiercenia. Spowodowane jest to nie wystarczającym podparciem obrabianego elementu w miejscu wiercenia. Cienka warstwa materiału pod naciskiem wiertła gdy niema wystarczającego podparcia, nie wytrzymuje i odrywa się od reszty  pozostawiając nieestetyczne wyrwania na krawędzi otworu.


Aby uniknąć tego uciążliwego problemu można zastosować dwa proste sposoby

Jednym z nich jest przytwierdzenie w miejscu wiercenia do spodniej części elementu drewnianego klocka najlepiej wykonanego z twardego gatunku drewna. W ten sposób zapewnimy podparcie w ostatniej fazie wiercenia gdy wiertło zbiera cienką warstwę materiału podatną na odłamywanie. Ważne jest aby klocek przylegał jak najdokładniej i był wykonany najlepiej z twardszego drewna niż to w którym wykonujemy otwór, jeśli między elementami pozostanie przerwa krawędź otworu może nadal nie mieć zbyt dobrej jakości.

Drugą nieco prostszą i szybszą metodą, wymagającą jednak nieco więcej wyczucia, jest wykonanie otworu w dwóch fazach. Najpierw wiercimy z wyczuciem element z jednej strony, ale tylko do momentu aż szpic pilotujący przebije się przez powierzchnie, następnie obracamy element, używając otworu który powstał na spodnie stronie podczas wiercenia jako punktu odniesienia, możemy dokończyć wiercenie.

Oczywiście technika wiercenia to jedno, jednak  nie można zapominać o kolejnym ważnym czynniku poprawiającym jakość wierconych otworów, jest to stan narzędzia które powinno być porządnie naostrzone. http://credit-n.ru/offers-zaim/turbozaim-zaimy-online-bez-otkazov.html

Artykuł z kategorii: Porady - jak naprawić.

Komentarzy (0)

Zostaw komentarz