моментальный займ на карту без проверок

ABC połączeń w drewnieMontaż regałów, szafy wnękowej czy budowa mebli w ogrodowej altance zmuszają majsterkowiczów do szukania skutecznych rozwiązań. Najprostszym i niezwykle efektywnym sposobem łączenia elementów drewnianych jest użycie systemu narzędzi marki Wolfcraft. Przyrządy oraz listwy do połączeń kołkowych lub lamelkowych pozwolą uniknąć nieestetycznych główek wkrętów wystających z drewna, a dodatkowo zagwarantują stabilną konstrukcję i pewne połączenia elementów składanych mebli.


Niewidoczne łączenie

Uniwersalny przyrząd do połączeń kołkowych marki Wolfcraft, nowość w ofercie Lange Łukaszuk s.j., przeznaczony jest do precyzyjnego  łączenia elementów drewnianych za pomocą kołków. Główne zalety urządzenia to znakomita precyzja i łatwa obsługa niezależnie od rodzaju wykonywanego połączenia. Przyrząd ten umożliwia pracę z kołkami o rozmiarze 6, 8 oraz 10 mm. Dzięki niemu można wykonywać otwory przygotowujące do połączeń narożnikowych, połączeń typu „T”, jak również połączeń czołowych. Niewielki rozmiar urządzenia oraz uniwersalne zastosowanie pozwala pracować z przyrządem do połączeń kołkowych zarówno podczas budowy niewielkiej szafki domowej, jak i mebli w ogrodowej altanie. Warto dodać, że łączenie elementów drewnianych za pomocą przyrządu marki Wolfcraft nie pozostawia widocznych spoin, co zdecydowanie wpływa na estetykę wykonanych mebli i konstrukcji.

W jednej linii

Listwa do połączeń kołkowych marki Wolfcraft, dostępna w ofercie firmy Lange Łukaszuk s.j., stworzona została nie tylko z myślą o precyzji wykonania, ale również o komforcie użytkowania. Listwa do połączeń kołkowych składa się z szyny prowadzącej z otworami zatrzaskowymi. W otworach tych można blokować suwak wiertniczy, który został wyposażony w tuleje wiertnicze o rozmiarach 5, 6, 8, oraz 10 mm. Dzięki temu możliwe jest szeregowe nawiercanie otworów w odstępach 32 mm. Z kolei ustawienie odstępu pomiędzy otworami i krawędzią deski możliwe jest dzięki ogranicznikom kątowym, które wsuwa się pod profil. Przyrząd ten jest szczególnie przydatny podczas montażu szaf i regałów. Dodatkowo urządzenie to można wykorzystać do robienia otworów pod zawiasy i okucia meblowe. Profil aluminiowy listwy może posłużyć jako liniał lub prowadnica przy pracy wyrzynarką. Precyzyjne rozmieszczenie otworów wraz z kołkami pozwoli idealnie dopasować składane elementy. Alternatywą dla tego typu rozwiązania jest łączenie drewna przy użyciu lamelek lub połączeń wpustowych. Owalna forma płytek lamelkowych pozwala, w przeciwieństwie do kołków meblowych, na przesuwanie łączonych elementów względem siebie. Pomimo tego, że wykonanie połączeń wpustowych pozwala uzyskać niezwykle dekoracyjny efekt, metoda ta ma jedną wadę – jej zastosowanie, za sprawą użycia ręcznych narzędzi, wymaga ogromnej zręczności i manualnej sprawności. Firma Wolfcraft oferuje pełną gamę narzędzi zarówno do połączeń kołkowych, lamelkowych, jak i wpustowych, jednakże majsterkowicze najchętniej wybierają szablony i akcesoria umożliwiające połączenia kołkowe.

Precyzyjny szablon wiercenia kieszeniowego

Warto podkreślić, że największą zaletą przyrządu Undercover Jig marki Wolfcraft (w porównaniu do tradycyjnego łączenia wkrętami) jest to, że w tym połączeniu wkręty są niewidoczne z zewnątrz. Zasada działania Undercover Jig marki Wolfcraft opiera się na ukośnie nawiercanych otworach kieszeniowych. W celu precyzyjnego wywiercenia otworu i dokładnego prowadzenia wiertła zastosowano szablon wiercenia ze specjalnie skonstruowanym, stopniowym wiertłem. Oznacza to, że czubek wiertła wywierca mały otwór prowadzący pod gwint wkrętu, podczas gdy drugi stopień tworzy większy otwór służący do zagłębienia główki wkrętu w drewnie. Rozwiązanie to jest nie tylko niezwykle użyteczne przy wykonywaniu mebli, ale umożliwia także trwałe i estetyczne łączenie ram luster czy obrazów. Co więcej, szybkość i łatwość użycia Undercover Jig marki Wolfcraft, bez dodatkowych skomplikowanych narzędzi,  gwarantuje dokładne i bardzo wytrzymałe połączenie.

Zestaw dla każdego

W ofercie marki Wolfcraft dostępne są także kompletne zestawy przeznaczone do połączeń kołkowych umożliwiające dokładne i precyzyjne połączenie elementów drewnianych. Różnorodne elementy, misternie poukładane w eleganckiej walizce, pozwolą majsterkowiczowi samodzielnie złożyć szafę czy regał. W każdym zestawie bowiem znajdują się znaczniki o średnicy 6,8,10 mm, odpowiednie wiertło do połączeń kołkowych, ogranicznik głębokości, jak również kołki drewniane o dobranej średnicy. Zestaw do połączeń kołkowych marki Wolfcraft umożliwia pracę z elementami drewnianymi, a także tymi wykonanymi ze sklejki, płyty wiórowej czy pilśniowej. Warto dodać, że wiertło z precyzyjnie szlifowanymi krawędziami nawiercającymi oraz kłem centrującym pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię wewnątrz otworu.

Samodzielnie wykonane regały czy szafy są chlubą wielu majsterkowiczów. Stabilna konstrukcja oraz precyzja wykonania decydują o trwałości i funkcjonalności mebli, dlatego też do prac związanych z ich montażem warto wykorzystać przyrządy do połączeń kołkowych i lamelkowych marki Wolfcraft. Oferta Wolfcraft zawiera także szeroką gamę kołków, lamelek, wierteł, znaczników, ścisków i innych akcesoriów pomocniczych wykorzystywanych do prac stolarskich. Proste w obsłudze, dokładne oraz uniwersalne narzędzia nie tylko pomogą składać poszczególne półki i szuflady, ale także sprostają wymaganiom domowych majsterkowiczów podczas drobnych prac naprawczych.

Uniwersalny przyrząd do połączeń kołkowych marki Wolfcraft, cena brutto 61,14 zł

Listwa do połączeń kołkowych marki Wolfcraft, cena brutto 191,98 zł

Undercover Jig  marki Wolfcraft, cena brutto 127,03 zł

Zestaw do łączenia kołkami marki Wolfcraft, cena brutto od 17,04 do 21,37 zł http://credit-n.ru/offers-zaim/zaym-na-kartu_migcredit.html

Artykuł z kategorii: Narzędzia

Komentarzy (0)

Zostaw komentarz