моментальный займ на карту без проверок

4 podstawowe elektronarzędziaNarzędzia majsterkowicza.Napisałem ten artykuł aby pomóc na starcie osobom zaczynającym przygodę z majsterkowaniem, a szczególnie tym którzy chcą pracować w drewnie. Wielu początkujących stolarzy amatorów obawia się że będą musieli zaopatrzyć się w pełen garaż elektronarzędzi, jednak w praktyce nie wygląda to tak strasznie. Do większości amatorskich prac stolarskich, gdy nie potrzebujemy wykonać naszych prac w wielkich ilościach,  wystarczą nam  na początek 4 grupy elektronarzędzi.

Istotnym faktem jest że większość z nich jest relatywnie niedroga, i nie powinna mocno nadszarpnąć domowych budżetów,  odradzam jednak kupowanie tych najtańszych elektronarzędzi, lepiej jest kompletować je stopniowo z uwzględnieniem zakupu  lepszej jakości maszyn. Uznani producenci dają na swoje produkty porządną gwarancję, do najtańszych często nie produkuje się nawet części zamiennych. Z pomocą takiej kolekcji początkujący stolarz będzie mógł poradzić sobie z większością amatorskich projektów.


Poniższa lista opisuje krótko każdą z nich, i zawiera odnośniki do nieco bardziej rozwiniętych informacji na temat poszczególnych kategorii.

Pilarki

Pilarki ElektrycznePodstawowy i nieodzowny atrybut stolarza, rozróżniamy ich kilka rodzajów,  o różnej konstrukcji a co za tym idzie także zastosowaniach. Najpopularniejsze to wyrzynarki, ręczne pilarki tarczowe, stacjonarne pilarki kątowe, czy bardziej uniwersalne pilarki szablaste. Opanowanie posługiwania się pilarkami wymaga nieco czasu. Jednak jeśli już się z nimi oswoimy stanowią bardzo przydatne, uniwersalne, i w praktyce niezbędne narzędzie w warsztacie każdego stolarza.

Wiertarko wkrętarki

front_wkretarka1Przez wiele lat rzemieślnicy do wkręcania używali zwykłych wkrętaków. Wejście do powszechnego użytku wiertarko wkrętarek można traktować jako swoistą rewolucję w tej dziedzinie. Wielokrotnie skracają czas jaki potrzebujemy na wkręcenie wkręta, zapewniają nieporównywalny komfort pracy, a do tego są w pełni funkcjonalnymi wiertarkami nie posiadającymi kabla, pozwalając na pracę praktycznie w każdym miejscu nawet bez dostępu do źródła prądu. Dobrej klasy wkrętarka to skarb każdego majsterkowicza, w zasadzie eliminuje zakup wiertarki elektrycznej.

Szlifierki

szlifierkiKolejna istotna grupa to szlifierki, z tej grupy narzędzi do zastosowań amatorskich najbardziej nadają się ręczne szlifierki oscylacyjne. Przede wszystkim są lekkie, i poręczne. Dzięki możliwości zastosowania różnych końcówek i materiałów ściernych, lub polerujących, stają się bardzo uniwersalnym narzędziem. Dzięki nim szlifowanie elementów o większych powierzchnia stanie się mniej pracochłonne, bardziej dokładne, i równocześnie zabierze mniej czasu.

Frezarki

BLACK & DECKER KW850 To ostatnia grupa, dopełniająca park maszynowy domowego stolarza, z której przedstawiciel powinien znaleźć się w jego garażu. Do zadań amatorski, jak i bardziej profesjonalnych doskonale nadaje się ręczna frezarka górnowrzecionowa. Jest to kolejne uniwersalne narzędzie które w połączeniu z szeregiem frezów, usprawnień, oraz odrobiną doświadczenia pozwala na wykonywanie często bardziej ambitnych projektów. http://credit-n.ru/offers-zaim/4slovo-bystrye-zaymi-online.html

Artykuł z kategorii: Elektronarzędzia

Komentarzy... (1)

Zostaw komentarz |

  1. Frank pisze:

    Można przerobić wiertarkę na frezarkę

Zostaw komentarz